O nas

Restauracja

Zen Sushi

 

Od najdawniejszych czasów życie nasze sprowadza się do ucztowania i wspaniałych biesiad…

W starożytności, średniowieczu czy czasach nam bliższych wszelkim ważnym momentom i podejmowaniu istotnych decyzji towarzyszy wystawny posiłek.

W ostatnich jednak dekadach zapomnieliśmy prawie, że jedzenie to najwspanialsza potrzeba każdego z nas. Czym byłoby życie bez wigilijnego stołu tchnącego cudownymi smakami i zapachami, które na zawsze pozostają zapisane w naszej pamięci, przywołują miłe wspomnienia, skłaniają do zadumy… Pamiętamy smaki dzieciństwa… smak babcinego gotowania, smaki świąt…

Kultura jedzenia to również świadectwo przynależności do świata, który dziś stał się o wiele mniejszy i bardziej dostępny. Pasja gotowania to jeden z najwspanialszych talentów jaki można przynieść ze sobą na świat. Największą radością jest sprawianie przyjemności innym. Zadowolone twarze gości to najcudowniejsza zapłata za tę jakże ciężką pracę.

To właśnie pasja skłoniła nas do otwarcia jedynej w Krakowie restauracji, która potrafi zbliżyć gości do pachnącej trawą cytrynową i mlekiem kokosowym Tajlandii, anyżowo-cynamonowych Chin, pikantnej, pachnącej limonką Ameryki Południowej, kremowo-czosnkowej Francji czy tętniącej świeżością, zdrowiem i prostotą Japonii. Wszystkie te, jakże dalekie nam smaki zgromadziliśmy w tym jednym miejscu. Teraz bez ruszania się z miasta przeżyć możemy prawdziwą ucztę kolorów, zapachów i smaków… skosztować świeżych ryb sprowadzanych z najdalszych zakątków świata, niespotykanych owoców, sosów czy mięs.

Poza wyjątkowym i niepowtarzalnym smakiem sushi szef kuchni Tomasz Łapiński zabiera nas w ujmującą lekkością i wyrafinowaniem podróż przez niemal wszystkie kontynenty. Wielką zaletą naszej restauracji jest oprócz znanego już w Polsce sushi, bardzo bogata karta dań głównych i przystawek pochodzących nie tylko z Japonii, ale również z Azji, obu Ameryk i Europy. Wielkim pietyzmem otaczamy także pozycję w naszym menu jaką są desery, którymi pragniemy pokazać, że nie musi to być sernik czy szarlotka. Jesteśmy tu dla Was – pozwólcie nam więc zabrać Was w magiczny świat wspaniałych doznań…