Nyotaimori, czyli jak body sushi wzbogaca duchowo


Nyotaimori, czyli jak body sushi wzbogaca duchowo

Nayotaimori – w tłumaczeniu z japońskiego oznacza prezentację posiłku na ciele kobiety. Co ciekawe, istnieje także męski odpowiednik tego rytuału, zwany Nantaimori, jednak cieszy się on nieco mniejszą popularnością. Ta stara, a zarazem coraz bardziej popularna forma obcowania z sushi w krajach europejskich, zyskała na zainteresowaniu także w Polsce. Mimo japońskich korzeni, w Europie kulinarny świat ochrzcił ten sposób podawania posiłku mianem ?naked sushi? lub po prostu ?body sushi?. Jak wygląda przygotowanie do takiej prezentacji azjatyckich potraw? Dla kogo przeznaczony jest ten rytuał i dlaczego warto chociaż raz w życiu przeżyć takie widowisko? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Całość przygotowań do body sushi nie jest wcale taka prosta – to długi proces, który musi przejść nie tylko sushi master, ale i sama modelka uczestnicząca w tym wydarzeniu. Restauracje szukając pań gotowych podjąć się tego wyzwania mają wobec nich pewne wymagania. Wybrane zostają kobiety o ładnej figurze i urodzie, zdeterminowane takie, którym uda się spędzić na specjalnie przygotowanym stole kilka godzin bez ruchu. Modelka musi być także nieskazitelnie czysta, by zachować bezpieczeństwo podawania posiłku. Niektóre z nich przechodzą nawet próbne testy, podczas których na ich ciele ustawiane są jajka, aby sprawdzić, czy  potrafią leżeć nieruchomo. Dekoracja i samo przygotowanie potraw zajmuje około 3 godzin.

Dla kogo jest pokaz body sushi? Na Nyotaimori decydują się przede wszystkim panowie, jednak z powodzeniem udało nam się przeprowadzić także wiele pokazów, w którym uczestniczyły zarówno pary, znajomi czy rodzina. Mimo iż w Europie wydarzenie to jest szeroko znane gościom odwiedzającym japońskie restauracje, nieczęsto zdarza się, że jest ono dla nich regularnie dostępne. Natomiast, co ogromnie nas cieszy,  jako jedyni w Krakowie możemy pochwalić się taką ofertą w aż dwóch naszych restauracjach. Zaglądając do Zen Sushi Bar & Japanese Restaurant, a także Tao Restaurant & Club, możecie poprosić menedżera o zorganizowanie dla Was pokazu body sushi.

Dlaczego warto chociaż raz zobaczyć celebrację naked sushi? Osoby bywające na tego typu wydarzeniach opisują je jako widowiskowe, a także egzotyczne, wyrafinowane i ekskluzywne. To także niemal namacalny sposób na obcowanie ze sztuką oraz  japońską kulturą. Pokaz ten niesie za sobą wspaniały efekt estetyczny, który niemal ?wzbogaca duchowo? osoby uczestniczące w tym ceremoniale. Podczas Nyotaimori sama kobieta staje się niejako przedmiotem sztuki, który się podziwia, a także otacza należytym szacunkiem.  

 

Categories